Widok zawartości stron

 
Mixed Design Conference
Journal of Microelectronics and Computer Science

 

 

 

 

 

Widok zawartości stron

Wydawca treści

Sukces na wystawie Inventica 2018

W dniach 27-29 czerwca 2018 roku w rumuńskim mieście Jassy odbyła się 22. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków "Inventica 2018". Miło nam poinformować, że trzy wynalazki opracowane w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych zostały na tej wystawie nagrodzone złotymi medalami. Nagrodzone rozwiązania to:

1. High performance low latency real-time image acquisition and processing - innowacyjny system akwizycji obrazu z interfejsem Camera Link w architekturze MTCA.4 składający się z karty akwizycji obrazu, w pełni zgodnej z MTCA.4, zestawu bibliotek oprogramowania obsługującego szeroki zakres kamer i szeregu aplikacji sterujących i wizualizacyjnych.

2. Method and a device for assisted stereoscopic camera rig calibration and alignment - nowoczesny analizator strumieni wideo pracujący w czasie rzeczywistym dedykowany do przetwarzania i analizy obrazów stereoskopowych bazujący na wysokowydajnym układzie FPGA Kintex-7 oraz dedykowanym module interfejsu wideo.

3. Stereoscopic image recording assistant - nowatorska metodyka oraz narzędzia mające na celu wsparcie ekipy filmowej podczas rejestracji obrazu stereoskopowego na planie filmowym i zapewnienie wysokiej jakości nagrywanego obrazu 3D oraz zapobieganie zniekształceniom i błędom obrazu.

Autorom serdecznie gratulujemy!