Web Content Display


Aktualne projekty

Zakończone projekty
Mixed Design Conference
Journal of Microelectronics and Computer Science

 

 

 

 

 

Web Content Display

Asset Publisher

« Back

Profesor Andrzej Napieralski odznaczony tytułem Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. dr hab. inż. Andrzej Napieralski otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, najwyższą godność akademicką nadawaną przez Senat Uczelni. Uroczyste nadanie tytułu odbyło się 28 sierpnia 2020 roku.

Podczas uroczystości podkreślono zasługi profesora Napieralskiego dla rozwoju polskiej nauki w zakresie elektroniki, promowania nowych kadr naukowych oraz istotnego wkładu w rozwój Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w tym również rozwój jego kadry naukowej. Podkreślono także międzynarodową renomę Pana profesora jako specjalisty z zakresu elektroniki, informatyki, w szczególności osiągnięcia w obszarze mikroelektroniki, nanoelektroniki oraz zjawisk cieplnych w elementach i układach elektronicznych. Warto również zaznaczyć, że profesor Andrzej Napieralski angażował się jako promotor i opiekun w wiele działań naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

 

Cytując laudację prof. dr hab. inż. Krzysztofa Góreckiego

„…Uniwersytet Morski w Gdyni nadaje tytuł doktora honoris causa człowiekowi wielkiemu, który będzie jego wspaniałym ambasadorem w świecie…"

 

Serdecznie Gratulujemy Panu profesorowi dr hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu i życzymy dalszych sukcesów.