Widok zawartości stron


Aktualne projekty

Zakończone projekty
Mixed Design Conference
Journal of Microelectronics and Computer Science

 

 

 

 

 

Wydawca treści


DMCS co-organizes: (Hyper)Complex Seminar

HyperComplex Seminar with over 20 years tradition, first organized and lead by late prof. Julian Lawrynowicz. It has been a place where wide scope of scientists: mathematicians, physicists and...


Wyróżnienie rozprawy doktorskiej doktoranta Katedry

Z przyjemnością informujemy, iż jeden z doktorantów prof. Andrzeja Napieralskiego, którego współpromotorem był również dr inż. Wojciech Cichalewski, otrzymał wyróżnienie w kategorii prac...


Odzież ochronna z funkcją aktywnego chłodzenia

CIOP-PIB, we współpracy z naukowcami z Katedry, stworzył prototyp odzieży ochronnej posiadającej funkcję aktywnego chłodzenia, przeznaczonej do mikroklimatu gorącego.


Politechnika Łódzka częścią projektu akceleratora PIP-II w USA

W Stanach Zjednoczonych wkrótce rozpocznie się budowa PIP-II. Jest to projekt rozbudowy kompleksu akceleratorowego znajdującego się w ośrodku Fermilab, niedaleko Chicago.


Nagroda Rektora za publikację - PŁ-UMed

Z radością informujemy, że nasz pracownik - dr inż. Bartosz Sakowicz otrzymał nagrodę w Konkursie Rektorów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za najlepszą międzyuczelnianą...


Jedyny w Polsce grant EEG dla naszych badaczy

Z przyjemnością informujemy, że zespół pracowników wraz z doktorantem Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych uzyskał prestiżowy grant EUROfusion Engineering Grants (EEG), jedyny taki...


Nominacja profesorska dla naszego pracownika

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych pracownikowi Katedry, dr. hab. inż. Marcinowi Janickiemu.


Więcej o projekcie ITER

Jeden z zespołów badawczych w Katedrze zdradził ostatnio tajniki swej pracy.


Projekty DMCS na liście Polskiej Mapy Infrastruktury Badawczej

Aż 3 projekty realizowane przez Katedrę Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki łódzkiej znalazły się na liście Polskiej Mapy Infrastruktury Badawczej opublikowanej w dniu...


Profesor Andrzej Napieralski odznaczony tytułem Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. dr hab. inż. Andrzej Napieralski otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, najwyższą godność akademicką nadawaną przez Senat Uczelni.


Mamy nowych profesorów!

W ostatnim czasie nasza Katedra wzbogaciła się o dwóch nowych profesorów uczelni.


Rozpoczęła się budowa ITERu!

Kilka dni temu we Francji rozpoczął się montaż reaktora ITER. W projekcie biorą udział naukowcy z naszej Katedry.


Certyfikat ISO 9001 ponownie przyznany

Z przyjemnością informujemy, że nasza Jednostka przeszła pozytywnie proces recertyfikacji i działa w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2015.


Poland@ITER

W dniach 17-18 października 2019 roku pracownicy Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych reprezentowali Politechnikę Łódzką podczas misji gospodarczej Poland@ITER.


Projekt "Mars 2023"

W dniu 09.10.2019 przedstawiciele naszej Katedry podpisali porozumienie włączające Politechnikę Łódzką w skład konsorcjum, które będzie odpowiedzialne za wysłanie polskiego satelity na Marsa.


Elektronicy dla studentów - edycja 2019

W dniu 21.05.2019 r. odbyło się wydarzenie „Elektronicy dla studentów”, zorganizowane przez Instytut Elektroniki wraz z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych oraz Katedrą Przyrządów...


Pracownicy Katedry w projekcie ITER

Naukowcy z Katedry są zaangażowani w stworzenie tokamaka ITER - eksperymentalnego reaktora termonuklearnego, który powstaje we Francji. To jedna z najdroższych inwestycji naukowych na świecie.


1. Warsztaty Morskiej Energetyki Wiatrowej

W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Katedrze odbędą się „1-sze Międzynarodowe Warsztaty Morskiej Energetyki Wiatrowej”


Obrona doktoratu - mgr inż. Michał Włodarczyk

W dniu 5 marca 2019 r. o godz. 12:15, w sali konferencyjnej Wydziału EEIA, odbędzie się publiczna dyskusja nad rozprawą doktorską mgra inż. Michała Włodarczyka.


Nagroda w Plebiscycie Najlepszy Nauczyciel Roku 2017/2018

Z radością informujemy, iż pracownik Katedry, dr inż. Piotr Amrozik, został wybrany Nauczycielem roku Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej....


Sukces na targach w Seulu.

W dniach 6.12-9.12.2018 roku, odbyły się międzynarodowe targi innowacyjności w Seulu – Seul International Invention Fair 2018 (SIIF). SIIF jest organizowany przez Koreańskie Stowarzyszenie...


Warsztaty w DESY

W dniach 4-6 grudnia odbyły się warsztaty "7th MicroTCA Workshop for Industry and Research" Podobnie jak w roku ubiegłym nasza jednostka przygotowała stoisko, na którym zostały zaprezentowane...


Sukces na wystawie IWIS 2018

W dniach 15–17 października 2018 roku w Warszawie miała miejsce 12. edycja Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS. Jury nagrodziło trzy innowacje z Katedry Mikroelektroniki PŁ.


Sukces na wystawie Inventica 2018

Trzy wynalazki opracowane w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych zostały nagrodzone złotymi medalami.


"Elektronicy dla studentów"

W dniu 29 maja 2018 roku w budynku Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych odbyło się wydarzenie: „Elektronicy dla studentów".


Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych uczestniczyła w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który odbył się w dniach 21-22.04.2018r. Na stoisku katedralnego koła naukowego PEMSSA...


Java User Group – spotkanie w kwietniu

W dniu 25.04.2018 w Katedrze Mikroelektroniki PŁ odbędzie się spotkanie Java User Group Łódź. Na spotaniu poruszony zostanie temat Pythona. Szczegóły dotyczące spotkania znajdują się tutaj


Java User Group – spotkania w marcu

W najbliższym czasie - 21 i 28 marca - w Katedrze Mikroelektroniki odbędą się dwa spotkania Java User Group Łódź.


Wykład firmy Astor

W dniu 13 grudnia 2017 roku na zaproszenie Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych firma Astor zorganizowała wykład dla studentów II roku elektroniki i telekomunikacji.


Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu radosnych chwil i odpoczynku w rodzinnym gronie, a w Nowym 2018 Roku samych sukcesów!


Łódzkie Dni Informatyki

W dniu 22 listopada 2017 r. pracownicy Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych wzięli udział w Łódzkich Dniach Informatyki współorganizowanych przez Politechnikę Łódzką.


Warszaty dla doktorantów - podsumowanie

W dniach 3-5 listopada 2017 roku w Kazimierzu Dolnym odbyły się warsztaty doktoranckie "4th Workshop for doctoral students & young researchers in IT".


Obrona doktoratu - mgr inż. Jakub Jędrzejczak

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. o godz. 12:00, w sali konferencyjnej Wydziału EEIA odbędzie się obrona doktoratu mgra inż. Jakuba Jędrzejczaka.


Spotkanie grupy użytkowników C/Embedded/Hardware

Na 8.11.2017 r. w Katedrze zaplanowane zostało spotkanie otwarte łódzkiej grupy użytkowników C/Embedded/Hardware. Rozpocznie się ono o godz. 18:00, w auli A2.


Odznaczenie dla prof. Andrzeja Napieralskiego

Postanowieniem Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został kierownik Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ, prof. dr hab. inż. Andrzej Napieralski.


Ceryfikat ISO 9001 dla Katedry

Z przyjemnością informujemy, że Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych uzyskała Certyfikat nr FM 672494 i działa w oparciu o System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami ISO 9001:2015.


XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

W dniach 3-10 kwietnia 2017 r. w Łodzi odbywał się XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, w którym udział wzięli pracownicy i doktoranci Katedry.


C/Embedded/Hardware User Group - spotkanie w marcu

Na dzień 20 marca w Katedrze zaplanowane zostało spotkanie otwarte łódzkiej grupy użytkowników C/Embedded/Hardware.


Java User Group – dwa spotkania

W najbliższym czasie w Katedrze odbędą się dwa spotkania Java User Group - 23 i 30 marca.


Spotkania Java User Group

10 i 16 lutego 2017 r. w Katedrze odbędą się kolejne spotkania Java User Group.


Praktyki studenckie - CERN

Studenci studiów inżynierskich i magisterskich na kierunkach elektrycznych, mechanicznych, informatycznych i fizycznych mogą aplikować do 12 kwietnia 2017 r. na praktyki do CERN.


European Spallation Source - podsumowanie

W dniach 16-18.01.2017 r. w Katedrze odbyły się spotkania dotyczące dwóch projektów związanych z polskim wkładem rzeczowym w budowę Europejskiego Źródła Spalacyjnego (European Spallation Source).


Spotkanie - European Spallation Source

W dniach 16-18 stycznia 2017 r. w Katedrze odbywać się będzie spotkanie osób zaangażowanych w międzynarodowe przedsięwzięcie pn.: "ESS ERIC - European Spallation Source ERIC".


Cloud Computing Group – kolejne spotkanie

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie Cloud Computing Group w dniu 17 stycznia, początek o godz. 18:30.


Wesołych Świąt!

Wielu radosnych chwil w Święta Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2017 Roku!


Stypendia MNiSW przyznane

Z radością informujemy, że pan Aleksander Szubert, student I roku studiów magisterskich na kierunku elektronika i telekomunikacja, otrzymał stypendium MNiSW za wybitne osiągnięcia.


Obrona doktoratu - mgr inż. Aleksander Mielczarek

W środę 11 stycznia 2017 r. o godz. 12:00, w sali Rady Wydziału EEIA, odbędzie się obrona doktoratu mgr inż. Aleksandra Mielczarka.


Cloud Computing Group

Zapraszamy serdecznie na warsztaty dotyczące problematyki przetwarzania informacji w chmurze. Pierwsze z serii spotkań odbędzie się 29.11.2016 r. w Katedrze.


Planowane spotkania w DMCS

W listopadzie br. w Katedrze odbędą się 2 ciekawe spotkania - spotkanie Java User Group Łódź oraz Meetup Cloud Computing Group.


Łódzki Uniwersytet Dziecięcy

W dniu 15.11.2016 r. w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych rozpocznie się kolejny cykl zajęć z informatyki dla dzieci w ramach Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego.


Warsztaty 1-3 grudnia 2016 r.

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Dedicated parallel machines – a breakthrough in computation", które odbędą się w dniach 1-3 grudnia 2016 r. w Łodzi.


Warsztaty doktoranckie WDSIT 2016 - podsumowanie

W dniach 16-18 października br. w Kazimierzu Dolnym odbyły się warsztaty doktoranckie organizowane przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych z Warszawy.


Obrona doktoratu - mgr inż. Melvin Galicia Cota

W piątek 4 listopada 2016 r. o godz. 11:15, w sali Rady Wydziału EEIA, odbędzie się obrona doktoratu mgr inż. Melvina Estuardo Galicia Cota.


Spotkanie Java User Group Łódź

29 września br. o godz. 18:00 w Katedrze rozpocznie się pierwsze w nowym roku akademickim 2016/2017 spotkanie Java User Group Łódź.


20-lecie Katedry

W dniu 23.06.2016 r. Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych świętowała 20-lecie swojego istnienia.


Wizyta przedstawicieli firmy Scanfil

5 maja br. do Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych przybyli przedstawiciele firmy Scanfil Poland Sp. z o.o., Oddział w Sieradzu.


Wizyta gości - projekt ADEPT

W dniach 30 maja - 5 czerwca Katedra będzie gościć uczestników projektu europejskiego ADEPT (Advanced Electric Powertrain Technology).


Konferencja SEO – 29.04.2016 r.

W dniu 29 kwietnia br. w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych odbędzie się #1 Łódzka Konferencja SEO pod tytułem: „Jak zaczarować Google”. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału!


Wielkanoc 2016

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych chwil i miłych spotkań w gronie najbliższych!


Reprezentacja PŁ wygrała Cisco Challenge 2016

Projekt inteligentnej świecącej koszulki - FireFly T-shirt - przygotowany przez grupę trzech studentów z PŁ zwyciężył w konkursie Cisco Switch UP Challenge 2016 w Krakowie.


Obrona doktoratu - mgr inż. Paweł Prędki

W poniedziałek, 7 marca 2016 r. o godz. 11:15, w sali konferencyjnej Wydziału EEIA, odbędzie się obrona doktoratu mgr inż. Pawła Prędkiego.


Comarch Technology Cup 2015 - sukces naszego studenta

Technology Cup 2015 to ogólnopolski konkurs zorganizowany przez firmę Comarch, skierowany przede wszystkim do studentów oraz absolwentów zainteresowanych budową rozwiązań software'owych oraz...


Wesołych Świąt!

Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia – radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku!


Targi pracy – podsumowanie

W dniu 26 listopada 2015 roku w budynku Katedry odbyły się „Targi pracy, staży, praktyk i projektów” – przeznaczone dla studentów elektroniki, informatyki, automatyki, elektryki, mechatroniki oraz...


Targi pracy, staży, praktyk i projektów

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach pracy, staży, praktyk i projektów organizowanych przez Katedrę w dniu 26.11.2015 r. (czwartek).


17. Explorers Festival

Już dziś - 18.11.2015 r. - rozpoczyna się 17.Explorers Festival – święto gwiazd i pasjonatów alpinizmu, eksploracji, sportów ekstremalnych, przygody i filmu .


Godziny dziekańskie - 02.11.2015 r.

Dziekan Wydziału EEiA ogłosił godziny dziekańskie w dniu 02.11.2015 r. od godz. 8:00 do 12:00.


The ShanghAI Lectures

Serdecznie zapraszamy na wykłady The ShanghAI Lectures, jakie odbywać się będą cyklicznie do końca roku w Katedrze.


Warsztaty doktoranckie WDSIT 2015

Z radością informujemy, że prace dwóch doktorantów Katedry zostały uznane za najlepsze na warsztatach doktoranckich WDSIT 2015.


VI Sieradzka Konferencja Kosmiczna

W dniach 7-8 października br. odbyła się po raz szósty Sieradzka Konferencja Kosmiczna. W pierwszym dniu konferencji-w Muzeum Okręgowym w Sieradzu-udział w obradach wzięli przedstawiciele Katedry.


Airbus Helicopters - praktyki studenckie

Francuska firma Airbus Helicopters poszukuje studentów chętnych wziąć udział w płatnych praktykach studenckich.


Konkurs na najlepszą pracę w PŁ rozstrzygnięty

Z radością informujemy, że laureatem tegorocznego konkursu na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej został mgr inż. Jan Napieralski.


Konkurs na najlepszą pracę magisterską w PŁ

Łódzka Rada Federacji SNT-NOT ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej. Rozstrzygnięcie nastąpi 22 września 2015 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!


Park of the box - projekt w ramach praktyk letnich

Po raz kolejny w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych odbywa się specjalny program letnich praktyk studenckich pod patronatem firmy Microsoft Polska.


Wizyta kierownika Katedry w firmie Partnertech oddział Sieradz

KMiTI od ponad 10 lat współpracuje z sieradzkim oddziałem firmy Partnertech Sp. z o.o. Studenci w ramach zajęć zwiedzają hale produkcyjne i zapoznają się z procesem montażu elektroniki, począwszy...


Wizyta kierownika Katedry w Muzeum Okręgowym w Sieradzu

W dniu 17 lipca 2015 roku Prof. Andrzej Napieralski wraz z dr Małgorzatą Napieralską i mgr. Zbigniewem Kuleszą zwiedzali Muzeum Okręgowe w Sieradzu, a także jego oddział - Muzeum Walewskich w...


Nowy projekt Katedry - Strategmed

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju postanowiło przyznać konsorcjum środki finansowe na realizację projektu pn. „Nowatorski system do oceny i rehabilitacji zaburzeń układu równowagi" (akronim: InnoReh).


22. konferencja MIXDES

W dniach 25-27 czerwca 2015 r. już po raz 22. odbyła się konferencja MIXDES (Mixed Design of Integrated Circuits and Systems), której Katedra jest głównym organizatorem.


Nagroda dla prof. Andersa

Z radością informujemy, iż profesor George Anders został uhonorowany kolejną już nagrodą. Tym razem IEEE przyznało Profesorowi 2016 IEEE Herman Halperin Electric Transmission and Distribution Award.


Seminarium – 16 czerwca 2015

16 czerwca br. w katedrze odbyło się seminarium, podczas którego prelegentem był nasz gość ze Stanów Zjednoczonych – dr inż. Marek Turowski.


Noblista - prof. Arieh Warshel

W dniu 21 maja 2015 r. Katedrę odwiedził prof. Arieh Warshel - laureat Nagrody Nobla w 2013 r. w dziedzinie chemii.


Godziny dziekańskie - 15.05.2015

W związku z rozpoczynającymi się Juwenaliami, Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godziny dziekańskie w dniu 15.05 (piątek) od 14:00.


Wizyta noblisty

W dniu 21 maja 2015 r. gościem Katedry będzie prof. Arieh Warshel - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 2013 roku.


Zmiana planu zajęć - 27.04.2015 r.

Uprzejmie przypominamy, że w dniu 27.04.2015 r. (poniedziałek) zajęcia będą realizowane według planu na piątek.


Godziny dziekańskie - 21.04.2015 r.

W związku z Akademickimi Targami Pracy, Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godziny dziekańskie w dniu 21.04.2015 (wtorek) od 9:00 do 13:00.


Godziny dziekańskie - 2 i 8.04.2015 r.

Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godziny dziekańskie w dniu 02.04.2015 (czwartek) od 15:00 oraz w dniu 08.04.2015 r. (środa) od 8:00 do 13:00.


Prezentacja mikroARUZa

W dniu 17.03.2015 r. w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano prototyp ARUZa, czyli Analizatora Rzeczywistych Układów Złożonych.


Habilitacja dr inż. Wojciecha Tylmana

W dniu 10.03.2015 r. dr inż. Wojciech Tylman uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Serdecznie gratulujemy!!!


Zostań bohaterem szpiku!

W marcu br. rozpocznie się akcja „Zostań bohaterem szpiku”. Od 24 do 26 marca punkty medyczne będą rozlokowane na terenie Politechniki Łódzkiej.


GyroNeck - nowy łódzki wynalazek

Zespół naukowców z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi opracował nowatorskie urządzenie do badania dysfunkcji odcinka szyjnego kręgosłupa. Urządzenie nosi nazwę GyroNeck.


Sukces interdyscyplinarności

Pierwsza edycja programu Interdyscyplinarna Szkoła Innowacji (kierownikiem Szkoły jest dr inż. Bartosz Sakowicz) dobiegła końca. W jej ramach pod koniec października powstała spółka spin-off.


Godziny dziekańskie - 17.12.2014 r.

W związku z Koncertem Wigilijnym Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godzinę dziekańską w dniu 17.12.2014 od 12:00 do 13:00.


Koncert bożonarodzeniowy - 17.12

W związku ze zbliżającymi się Świętami zapraszamy wszystkich pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej na bożonarodzeniowy koncert - 17.12, godz. 12:15, aula E1, budynek A-10.


Wykład Cadence - zdjęcia

Przedstawiamy zdjęcia z wykładu otwartego, który odbył się w Katedrze w dniu 04.12.2014 r.


Wykład - Cadence

W czwartek, 04.12., o godz. 12:15, w auli A2 w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych rozpocznie się wykład otwarty prowadzony przez przedstawiciela firmy Cadence.


Godziny dziekańskie - 30.11.2014 r.

W związku z drugą turą wyborów samorządowych, Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godziny dziekańskie w niedzielę 30.11 od godziny 16:00.


Godziny dziekańskie - 19.11.2014 r.

W związku z IV edycją Łódzkiego Testu Informatyków, Dziekan Wydziału EEIA ogłosił godziny dziekańskie w dniu 19 listopada 2014r. od 12:00 do 16:00.


16. Explorers Festival

Już po raz 16. w Łodzi, w dniach 19-23 listopada 2014 r. odbędzie się Explorers Festival - święto gwiazd i pasjonatów alpinizmu. Katedra została partnerem tego wydarzenia.


Wizyta gości z PSA Peugeot Citroën

W dniach 5-6 listopada Katedra gościła przestawicieli koncernu PSA. W trakcie wizyty podsumowana została dotychczasowa współpraca oraz ustalone zostały plany na kolejny rok.


IV Łódzki Test Informatyków

Zapraszamy studentów Politechniki Łódzkiej do uczestnictwa w IV edycji Łódzkiego Testu Informatyków. Organizatorami testu są Politechnika Łódzka wspólnie z firmami łódzkimi z sektora IT.