Widok zawartości stron

 
Mixed Design Conference
Journal of Microelectronics and Computer Science

 

 

 

 

 

Wydawca treści

« Powrót

Reprezentacja PŁ wygrała Cisco Challenge 2016

Projekt inteligentnej świecącej koszulki - FireFly T-shirt - przygotowany przez grupę trzech studentów, którzy przyjechali do Politechniki Łódzkiej z Ameryki Środkowej, zwyciężył w konkursie Cisco Switch UP Challenge 2016 w Krakowie. W finale brało udział 7 drużyn - 6 z AGH i tylko jedna spoza - z Politechniki Łódzkiej.

Federico Navarrete, Alfredo Celso oraz Enrique Hernández są stypendystami programu Erasmus Mundus LAMENITEC (Latin American students Exchange-to-Europe scheme), którego partnerem jest nasza uczelnia, a koordynatorem w PŁ jest prof. Andrzej Napieralski z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych. Studiują informatykę na Wydziale EEIA w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Alfredo Celso i Federico Navarrete pochodzą z Salwadoru, Enrique Hernández z Nikaragui. W Łodzi pozostaną do momentu obrony magisterskich prac dyplomowych.

Studenci planują rozwinąć konkursowy projekt, z którym pojadą na finał do Paryża. Otrzymali też zaproszenie do kwatery głównej Cisco do Kalifornii, gdzie będą się starać o wsparcie potrzebne na założenie i rozwój start-upu.

Testy prototypu zarejestrowane na wideo można obejrzeć w serwisie YouTube.