Widok zawartości stron

 
Mixed Design Conference
Journal of Microelectronics and Computer Science

 

 

 

 

 

Wydawca treści

« Powrót

Park of the box - projekt w ramach praktyk letnich

Po raz kolejny w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych odbywa się specjalny program letnich praktyk studenckich, organizowanych przez firmę Marcin Franc – IT Consulting, pod patronatem firmy Microsoft Polska.

Program rozpoczął się w lipcu. Biorą w nim udział studenci Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Końcowym efektem praktyk ma być produkt stworzony przez studentów zupełnie od podstaw.

W dniu 5 sierpnia br. uczestnicy praktyk zaprezentowali w Katedrze pomysł nowatorskiego systemu, którego zadaniem będzie ułatwienie kierowcom korzystania z parkomatów. Studenci planują  stworzyć system oparty na urządzeniu, które pozostawiane będzie w samochodzie. Przesyłałoby ono za pośrednictwem Internetu informację na telefon kierowcy o kończącym się wykupionym czasie parkowania, a kierowca za pomocą smartfonu mógłby dokonywać przedłużenia tego czasu. Dzięki temu nie byłby on zmuszony do powrotu do parkomatu, by kupić nowy bilecik.

Projekt tworzony będzie w oparciu o koncepcję „Internet of Things", według której konkretne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej.